Jdi na obsah Jdi na menu
 


Možnosti výletů a aktivit

 • In-line Bruslení

Lipno je ideálním místem pro všechny in-line bruslaře a to díky Jezerní in-line stezce vedoucí z Frymburku do Lipna nad Vltavou. Trasa je 12 km dlouhá, kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na vodní hladinu. Trasa je velice rozmanitá, vhodná jak pro začátečníky tak pro pokročilé bruslaře. Úsek z Frymburku do Lipna nad Vltavou je v noci osvětlen.

Velice oblíbená je i  cyklostezka ze Stožce do Nové Pece která je považována za nejkrásnější v Čechách. Šestnáctikilometrová trasa s novým povrchem vede nádhernou krajinou NP Šumava a kopíruje řeku Vltavu a železniční trať. Trasa je vhodná i pro začátečníky.

 • Bikerpark Lipno

Bikerpark nabízí 3000 m zábavné i adrenalinové jízdy v lesním terénu s výhledem na Lipno.

 • Bobová dráha

Bobová dráha v Lipně nad Vltavou je adrenalinový a zábavný cíl pro všechny věkové kategorie, kteří preferují aktivní využití volného času.

 • Lanový park Lipno

Lanový park je hezkou adrenalinovou aktivitou která může zpestřit každý letní den. 

 • Hopsárium na Lipně

Hopsárium na Lipně je určitě dobrou volbou pro rodiče s dětmi, které si rádi zařádí na skluzavkách, nafukovacích hradech, v hromadách míčku, prolézačkách.....

 • Stezka korunami stromů

  Bezbariérová stezka v korunách stromů zajistí nezapomenutelný zážitek pro všechny generace.
 •  

 • Wellnes a relaxace

Široká nabídka masáží, různé typy saun, bazény, solné jeskyně a další procedury Vás čekají nejen na Lipně ale i v blízkém okolí.

Aquaworld Lipno

Aquaworld je vodní ráj kde je možné relaxovat za každého počasí. Děti mohou dovádět na skluzavce a v protiproudu, rodiče ve vířivce s výhledem na lipenské jezero. K dispozici je také plavecký bazén. Pro celkové uvolnění těla jsou zde finské sauny a masáže.

 Wellness & Spa Hotel Frymburk

Wellness & Spa Hotel Frymburk je jedno z nejlépe vybavených hotelových wellness zařízení v České republice a je přizpůsobeno k provádění širokého spektra  procedur.

 
 
 
Hotel a lázně Falkensteiner leží uprostřed krásné přírody na okraji Kneippových a vzdušných lázní Bad Leonfelden v oblasti Mühlviertel. Středisko je vzdálené jen 10 minut z Vyššího Brodu.
 
 
 
Čtyřhvězdičkový luxusní wellness hotel Guglwald se nachází na česko-rakouské hranici, 5 kilometrů od Přední Výtoně. Je zde mnoho procedur při kterých zapomenete na každodenní shon a budete krásně relaxovat. 
 
 • Sportovní aréna Lipno Point

nabízí širokou nabídku indoorových sportů -  2 tenisové, 2 badmintonové a 2 squasové dvorce se zárukou kvalitních povrchů.
 • Vyhlídkové plavby

Okružní jízdy vyhlídkovou lodí Adalbert Stifter 3x denně, nástupní místa Lipno nad Vltavou a Frymburk.
Večerní okružní plavba "Sunset Tour Stifter" s welcome drinkem, večeří, hudbou. Jede každé úterý a pátek.
Pravidelná zastávková doprava po celém Lipně. Zastávky: Lipno n.V., Přední Výtoň, Frymburk, D.Vltavice, Černá v Pošumaví, Horní Planá.
Bez minimálního počtu osob, lodě jezdí vždy. Jízdní řády, ceny a další informace na www.lipno-line.com.
 • cykloturistika

Cyklotrasy v okolí Lipna jsou vhodné jak pro profesionální cyklisty tak pro turistickou cyklistiku a pro rodiny s dětmi. Je zde široká síť značených cyklotras.

Kramolínský okruh
Lipno nad Vltavou - Rozcestí za mostem - Frymburk - Alpská vyhlídka - Lipno nad Vltavou (celkem 22,0km)
 

Vyšebrodský okruh
Lipno nad Vltavou - Loučovice - Čertova stěna - Vyšší Brod - Studánky - Krásné pole - Loučovice - Lipno (celkem 34,0km)
 

Z Vyššího Brodu k Lipnu
Vyšší Brod - Lipno nad Vltavou - Přední Výtoň - U Mostu - Svatý Tomáš - Vyšší Brod (celkem 59,0km) 

 •  turistika

Okolo Frymburku
 

Frymburk - Na Martě - Kaliště - Alpská vyhlídka - Lipno nad Vltavou - Slupečná - Studené- Frymburk (celkem 14,8km)

Okolo Horní Plané přes Zadní Zvonkovou

Horní Planá - Bližší Lhota - Huťský Dvůr - Josefův Důl - Zadní Zvonková - Přední Zvonková - Bližší Lhota - Horní Planá (celkem 16 km)

Vyšší Brod-Lipenská přehrada

Vyšší Brod - Čertova stěna - Loučovice - Lipno (celkem 11,7km), obtížnost-střední.

Vítkův hrádek

 Výlet na Vítkův hrádek na Svatém Tomáši se Vám určitě bude líbit. Jednak je z hrádku nádherný výhled na celé Lipno a Alpy, svezete se převozem, uvidíte krásný kostelík na Svatém Tomáši a navíc je zřícenina opředena mnoha pověstmi, vyvěráním zemské energie.Výlet si můžete prodloužit o naučnou stezku "Svatý Tomáš" na které se dozvíte spoustu zajímavých informací o pěstování a obnově lesa. Krom toho se při návratu můžete zajet podívat do Přední Výtoně a dále na přehradu do Lipna nad Vltavou. Varianty ze směru od převozu Frymbuk - Frýdava jsou dvě - pěšky cca 7 km po žluté turistické značce.

Čertova stěna a čertovy proudy

Čertova stěna (resp. vyhlídka z ní) je přístupná ze silnice č. 163 spojující Lipno nad Vltavou a Vyšší Brod. Čertovy proudy jsou přístupné z Vyššího Brodu nebo Loučovic. Parkoviště je v zatáčce mezi obcí Loučovice a městem Vyšší Brod. Přístup k Čertově stěně je z parkoviště dobře značený a vyhlídka je vzdálená cca 100 m po červené turistické značce.

 • Ski areály a lanovky 

 Ski areál Lipno:

Nejkomplexnější rodinné pětihvězdičkové středisko v Jihočeském kraji. Od chaty vzdálen 2 km. Je vhodné i pro malé děti pro které lyžařskou výuku zajišťují vysoce profesionální instruktoři.

Ski park Frymburk:

Lyžařský park se nachází ve Frymburku na Martě, oblíben je zejména pro svou komorní rodinnou atmosféru. Od chaty je vzdálen 2 km.

Skiarál Sternstein:

Lyžařské středisko s přátelskou rodinnou atmosférou vzdálené jen 5 minut jízdy od hraničního přechodu Vyšší Brod – Studánky a 50 minut z Českých Budějovic.
 

 

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< listopad / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 162897
Měsíc: 2314
Den: 81